Jesteś tutaj: WHISKY

WHISKY

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:

Niestety, w tej kategorii nie ma jeszcze żadnych produktów.

Hurtownia whisky

Whisky to napój alkoholowy, który wytwarza się podczas destylacji zacieru zbożowego z jęczmienia. Następnie trunek dojrzewa, przez ten czas leżakując w drewnianych, dębowych beczkach. Po takim procesie nabiera mocy, smaku, aromatu i złotawego koloru. Whisky to wysokoprocentowy alkohol ceniony na całym świecie – zarówno jako blend jak i single malt. To symbol dystynkcji, elegancji i bogactwa. Ale także twardego, nieujarzmionego charakteru.

Czytaj więcej...

Obecnie jest w asortymencie obowiązkowym, każdej szanującej się hurtowni whisky. Zarówno w kraju jak i za granicą.

Pochodzenie i rodzaje whisky

Whisky prawdopodobnie pochodzi z Irlandii. Trunek ten wynaleźli mnisi w VII wieku, używając go w celach leczniczych. Nazwa whisky utrwaliła się dopiero w roku 1736 roku. W XIX wieku pojawiła się ta „woda życia” w Szkocji, gdzie od razu zdobyła popularność i uznanie. W kolejnych latach, spadek produkcji koniaku, sprawił, że whisky zdominowała rynek światowy, a szczególnie podbiła kubki smakowe mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Ten wyjątkowy alkohol jęczmienny, produkowany jest przez wiele zakładów, w najodleglejszych zakątkach globu. W tych gorzelniach, whisky wytwarzana jest różnymi metodami i z przeróżnymi dodatkami smakowymi.

Single malt to whisky, które powstało tylko z jednego rodzaju słodu jęczmiennego, bez mieszania. To najdroższy rodzaj tego wyjątkowego trunku.

Alkohol typu blended to mniej wyrafinowane napitki, wykonane z mieszanego słodu różnych gatunków, lat, a nawet różnych gorzelni. Whisky on ice lub jako drink (np. Sinatra), znakomicie nadaje się na imprezę zarówno w dystyngowanym towarzystwie do cygara jak i na ognisko u harleyowców. Szukacie Państwo prezentu? Również jest idealna. Jest uniwersalna i doskonała.

Najbardziej znane są szkockie, irlandzkie, amerykańskie i japońskie gatunki whisky. Szkockie whisky dojrzewa w dębowych beczkach przynajmniej 3 lata. Najpopularniejsze szkockie single malt to: Laphroaig, Ardbeg, Lagavulin, Glenfiddich, Glenmorangie, a blendy to: Johny Walker, Chivas Regal, Ballantine`s, Teacher`s. Irlandzkie whisky także dojrzewa w beczkach przynajmniej trzy lata i podlega trzykrotnej filtracji. Amerykańskie trunki nabierają smaku w beczkach nieco krócej, około dwóch lat. Te z hrabstwa Bourbon to popularne burbony. Inne znane gatunki to: Jim Beam, Wild Turkey oraz Jack Daniel`s. Japońskie whisky produkowane jest od 1924 roku. Jego popularność na świecie wzrasta. Najwięcej z nich to blendy. Popularne i znane marki to: Nikka i Yamazaki.

Gdzie kupić dobrą whisky online?

Whisky to ceniony wysokoprocentowy napój alkoholowy, który można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Whisky online? Nikogo dziś już nie dziwi taka forma nabywania alkoholu. Zakup przez internet jest popularny zwłaszcza dla dobrych trunków, niszowych marek. Takich butelek nie znajdzie się w zwykłych monopolowych sklepach. A tego szukają koneserzy i miłośnicy dobrych, wykwintnych alkoholi.

Internetowa hurtownia whisky

Ale także osoby, które pragną nabyć tanie i dobre trunki, mogą odnaleźć je bez problemu, na stronach www. Nasza hurtownia internetowa whisky ma w swojej ofercie niedrogą, a bogatą ofertę tego złotego trunku, jak i te droższe, doceniane przez wyrafinowanych koneserów. Poza whisky polecamy też inne alkohole.

Szukacie Państwo hurtowni na wesele? Polecamy się. U nas macie gwarancję najniższej ceny (ale wciąż negocjowalnej przy dużych zakupach), najlepszej obsługi fachowców i największego wyboru. Alkohol dostarczamy na terenie całego kraju. Dużo, tanio, rozmaicie, miło, specjalistycznie i na czas... Czego można chcieć więcej?

Whisky to wyjątkowy trunek. Pozwólcie Państwo poddać się jego urokowi. Gwarantujemy, że szklaneczka schłodzonej whisky przekona was do tego alkoholu już na zawsze. To którą wybierzecie?

Inne warte uwagi alkohole

12 456 789

Zadzwoń i zapytaj o cenę

Pobierz ofertę w PDF

Zobacz nasz katalog alkoholi, lorem ipsum dolore es.

TUTAJ WTYCZKA INSTAGRAMA

Hurtownia alkoholi, Aleja Parkowa 12, 32-660 Chełmek

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez Reklama z donetą