Jesteś tutaj: WINA Wino Mogen David

Wino Mogen David

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

Kategoria:WINA
  • Opis

Opis

Mogen David to wino inne niż wszystkie. Stali wielbiciele tego trunku wychwalają jego niespotykany smak, a rosnąca rzesza zwolenników utwierdza się w tym przekonaniu po każdym kolejnym wypitym kieliszku.

Rzeczywiście Mogen David jest niezaprzeczalnym przykładem wina, które zachwyca kolorem, zapachem i smakiem.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tego wina: słodkie i półsłodkie.

Mogen David Concord będący winem półsłodkim oraz Mogen David Pomegranate – słodkie wino deserowe, stanowią niezwykle zgrany duet.

Skąd pochodzą wina Mogen David?

Mogen David jest winem produkowanym w USA. Powstaje ono we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, a dokładnie nad jeziorem Erie w Westfield w stanie Nowy York.

Mogen David Concord jest wysokiej klasy winem produkowanym z winogron odmiany Concord, które szczyci się głębokim, rubinowym kolorem i piękną przejrzysta barwą. W smaku jest wyraziste, przyjemne, o trwałym zapachu. Wspaniale komponuje się z potrawami mięsnymi, zwłaszcza wołowiną, ale przyjemność sprawia również spożywane „solo”. Należy bezwzględnie podawać je schłodzone.

Mogen David Pomegranate, choć jest winem słodkim, to nie razi zbyt mocną i przesadzoną słodyczą. Ważne jest, że nie jest ono zbyt ciężkie w odróżnieniu od wielu win deserowych. Wyważony smak i harmonia to etykieta Mogen Davida Pomegranate. Wino to charakteryzuje się świetlistym odcieniem granatu w połączeniu ze słodkim aromatem owoców maliny i lukrecji. Mogen David Pomegranate jest bogaty w smaku, a owocowy posmak z zaznaczoną słodyczą finiszuje niezwykle przyjemnym zakończeniem.

Zarówno Mogen David Concord, jak i Mogen David Pomegranate wyróżniają się znacząco interesującym stylem, który świetnie komponuje się z wieloma potrawami i z taką łatwością przypada do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Co ciekawe, obydwa wina Mogen David to wina koszerne.

Jakie muszą być spełnione warunki, by wino było uznane za koszerne? Zasadniczo muszą być spełnione następujące warunki:

- owoce, z których powstaje wino muszą pochodzić  co najmniej z czteroletnich krzewów

- winnica zaangażowana w produkcję wina musi odpocząć co siedem lat

- winnica musi być ściśle zorientowana i określona tylko i wyłącznie na krzewy winorośli. Niedopuszczalne jest by pomiędzy krzewami sadzone były inne krzewy np. oliwne czy cytrusowe

- od momentu przywiezienia zerwanych owoców do winiarni mogą być one dotykane i przerabiane tylko i wyłącznie przez religijnych Żydów (tylko mężczyzn)

- podczas produkcji wina zabronione jest używanie jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego ( np. żelatyny czy kurzego białka przy klarowaniu)

- jeden procent wina wyprodukowanego w danej winnicy należy wylać, jako symboliczne nawiązanie do dziesięciu procent daniny płaconej przed wiekami na cele świątynne

Degustacja Mogen Davida zawsze jest wyjątkowym doznaniem. A słowa Hipokratesa bardzo pasują do określenia Mogen Davida, ponieważ "Wino jest rzeczą cudowną, przeznaczoną dla człowieka, jeżeli zdrowy lub chory będzie je przyjmował w stosownej porze i umiarkowanych ilościach".

Dostępne są dwa rodzaje tego wina: słodkie i półsłodkie.

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI: 700 ml

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

12 456 789

Zadzwoń i zapytaj o cenę

Pobierz ofertę w PDF

Zobacz nasz katalog alkoholi, lorem ipsum dolore es.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez Reklama z donetą